Jak dbać o skórę twarzy latem? Odpowiednia pielęgnacja krok po kroku

Słoneczna pogoda działa korzystnie na samopoczucie, jednak niekoniecznie na skórę twarzy. Nasza naturalna bariera ochronna zostaje wystawiona na działanie różnych czynników. Wysoka temperatura, gorące powietrze i promieniowanie UV wysuszają i podrażniają delikatną cerę. Nieestetyczny wygląd może powodować dyskomfort i poczucie ograniczenia. Odpowiednia ochrona i pielęgnacja jest więc konieczna dla zachowania jej młodego i zdrowego wyglądu. Jak dbać o skórę twarzy krok po kroku, aby była piękna i wypoczęta? Podpowiadamy.

Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Pierwsza i najważniejsza zasada – pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Skóra twarzy jest bardzo delikatna, a jej naturalne bariery ochronne nie wystarczą, aby zapobiec szkodliwemu działaniu promieni UV. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Ochrona cery z użyciem naturalnych kosmetyków z filtrami SPF zapobiegnie pojawianiu się przebarwień, zmarszczek, jak również jej starzeniu się. Zmniejszają też ryzyko zachorowania na nowotwory skóry. Jeżeli zastanawiasz się, jak dbać o skórę twarzy latem, przede wszystkim postaw na jej ochronę.

Codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Skóra twarzy jest nieustannie narażona na działanie różnych czynników, w tym zanieczyszczeń. Pozostające na cerze zabrudzenia sprzyjają rozwijaniu się bakterii, powodując trądzik. Ważną kwestią, jeżeli chodzi o to, jak dbać o trądzikową skórę twarzy, jest jej codzienna pielęgnacja kosmetykami naturalnymi. Doskonale oczyszczą cerę, wyregulują pracę gruczołów, a także działają antybakteryjnie. Po każdym zabiegu przemywaj skórę tonikiem, aby przywrócić jej naturalny poziom pH. Pamiętaj również o nawilżeniu cery – odpowiednio dobrane kosmetyki ochronią ją przed nadmiernym odparowywaniem wody.

Jak dbać o skórę twarzy, aby była nawodniona i odżywiona?

Bardzo ważne znaczenie w pielęgnacji skóry ma jej nawodnienie od środka. Nie ma co do tego wątpliwości, że najbardziej wartościowa dla organizmu jest woda. Zwłaszcza latem powinieneś ją spożywać w dużych ilościach. Nawilżenie skóry twarzy od środka powoduje, że wspierasz jej barierę wodno-lipidową. Cera wymaga również wsparcia poprzez dostarczanie jej odpowiednich składników odżywczych. Potrzebne do odnowy komórkowej witaminy, minerały i substancje aktywne zawarte w kosmetykach naturalnych, skutecznie odnowią i zregenerują zniszczoną cerę.

Regularne złuszczanie naskórka

Wbrew niektórym opiniom, ważne jest też złuszczanie martwego naskórka przy pomocy naturalnych peelingów enzymatycznych. Kosmetyki te mają za zadanie dokładnie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz nadmiar wytwarzanego sebum. Ponadto otwierają i oczyszczają zaskórniki. Regularne złuszczanie martwego naskórka powoduje, że cera szybciej się regeneruje, ma jednolity koloryt i lepiej wchłania aktywne składniki odżywcze z kosmetyków. Naturalne peelingi poprawiają też mikrokrążenie. Jeżeli zastanawiasz się, jak skutecznie dbać o skórę twarzy, koniecznie uzupełnij swoją kosmetyczkę tym właśnie produktem.

Dodaj komentarz