Witamina A odgrywa coraz ważniejszą rolę w przemyśle kosmetycznym. Jej pochodne, czyli retinoidy, wyróżniają się wysoką zawartością przeciwutleniaczy. Najbardziej rozpowszechniony z tych cennych substancji jest retinol. Kosmetyki, takie jak kremy do twarzy czy sera, które zawierają go w swoim składzie, wykazują działanie przeciwstarzeniowe i pielęgnacyjne. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć i w jakim okresie najlepiej po nie sięgać, aby ich stosowanie przyniosło jak najlepsze efekty.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki z retinoidami?

Preparaty zawierające w swoim składzie pochodne witaminy A skutecznie zwalczają wolne rodniki. Kosmetyki z retinolem spowalniają również naturalne procesy starzenia się skóry i zmniejszają widoczność zmarszczek. Ponadto sprzyjają rozjaśnianiu przebarwień. Regulują także wydzielanie sebum.

Wszystko to sprawia, że artykuły, takie jak krem do twarzy czy serum, zawierające w swoim składzie retinoidy, są szczególnie polecane przy pielęgnacji skóry dojrzałej, tłustej i ze skłonnością do trądziku. Sprawdzą się również w przypadku cery o nierównomiernym kolorycie.

Kiedy najlepiej stosować krem z retinolem?

Ze względu na to, że tego rodzaju kosmetyki mają właściwości fotouczulające, najlepiej używać ich jesienią i zimą, a więc wtedy, gdy ilość promieni słonecznych docierających do powierzchni ziemi jest najmniejsza. Stosowanie kremu do twarzy z retinolem albo serum, które go zawiera, podczas wakacji, kiedy cera jest często wystawiana na słońce, może doprowadzić do wystąpienia przebarwień lub podrażnień. Aby zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się, nawet w pochmurne dni podczas kuracji obowiązkowo należy stosować również filtr UV, zapewniający ochronę przeciwsłoneczną.

Kosmetyki z retinoidami mogą różnić się między sobą procentową zawartością substancji czynnej. Na początku najlepiej wybierać kremy i sera o niższym stężeniu, a kiedy skóra twarzy zacznie się przyzwyczajać do działania witaminy A, stopniowo ją zwiększać. To ważne zwłaszcza w przypadku osób o wrażliwej, skłonnej do podrażnień cerze.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kosmetyków z retinoidami – zapraszamy do ich zakupu!

 • Hagi

  LIFTINGUJĄCE SERUM DO TWARZY 30ml

  89,90 
 • Hagi

  RZECIWZMARSZCZKOWY KREM NA NOC 50ml

  89,90 
 • Hagi

  SERUM DO TWARZY SLOW AGEING Z PRO-RETINOLEM 30ml

  69,99