Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Większość kobiet używa kremu pod oczy. Jednak dobór odpowiedniego produktu to nie wszystko. Niezwykle istotny jest także sposób jego aplikacji. To dzięki niemu efekty są nie tylko bardziej spektakularne, ale też szybciej dostrzegalne. Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy? Podpowiadamy!

Najczęstsze błędy podczas nakładania kremu pod oczy

Nie jesteś zadowolona z efektów stosowania swojego kremu pod oczy? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z poniższych błędów:

niedokładny demakijaż – usunięcie kosmetyków do makijażu nie należy do łatwych. Często trzeba zużyć kilka płatków kosmetycznych i poświęcić na to trochę czasu. Jeśli nakładasz krem pod oczy na niedokładnie oczyszczoną skórę, to znacznie osłabiasz jego działanie.

naciąganie i rozciąganie skóry pod oczami – miejsca pod oczami są niezwykle delikatne oraz pozbawione gruczołów łojowych, dlatego nie powinnaś nadmiernie pocierać, naciągać i rozciągać znajdującej się tam skóry. Takie postępowanie powoduje powstawanie zmarszczek, a krem pod oczy staje się nieskuteczny. Podczas aplikacji należy go delikatnie wklepywać, a nie wcierać.

zbyt szybka aplikacja – aby prawidłowo nałożyć krem nie wystarczy kilka sekund. Procesowi nakładania kremu powinnaś poświęcić kilka minut, jedynie wtedy składniki zawarte w kosmetyku mają szansę zacząć działać.

aplikacja tylko pod oczami – chociaż nazwa krem pod oczy może sugerować nakładanie tego produktu jedynie pod oczami, to zalecamy, abyś stosowała go także wokół zewnętrznych kącików. W tych miejscach powstają tzw. kurze łapki, dlatego warto im również poświęcić trochę uwagi i odpowiednio o nie zadbać.

Jak nakładać krem pod oczy, by zaobserwować efekty?

1. Na początek wykonaj dokładny demakijaż. Jeśli masz wrażliwe oczy, zastosuj dodatkowo specjalny płyn oczyszczający z kurzu i roztoczy do powiek i rzęs. 

2. Zaczekaj chwilę, aż użyte wcześniej produkty odparują, a skóra będzie sucha. Teraz nałóż kilka kropli kremu wzdłuż linii pod oczami, pamiętając o zewnętrznych kącikach i delikatnie wklepuj krem około 2-3 minuty, aż całkowicie się wchłonie.

3. Opuszki palców przesuwaj od zewnątrz do wewnętrznych krańców oka.

4. Krem możesz zastosować także na łukach brwiowych, omiń jedynie ruchomą część powieki, aby produkt nie dostał się do oczu.

Jakie są korzyści z prawidłowej aplikacji kremu pod oczy?

Prawidłowa aplikacja kremu pod oczy pozwala uniknąć zaczerwienionych spojówek i reakcji alergicznych na używany produkt. Dodatkowo stosując się do powyższych rad, na pewno zauważysz dobroczynne działanie kremu. 

Używanie kremu pod oczy najlepiej jest rozpocząć jak najwcześniej. Nie czekaj, aż pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne. Zadbaj o ten obszar niezwykle starannie, bo to on w największym stopniu zdradza Twój wiek. Na powstawanie zmarszczek wokół oczu wpływa nieodpowiednia ilość snu, stres, intensywne opalanie się oraz brak odpowiedniego nawodnienia i nawilżenia skóry. Nakładając krem pod oczy możesz zniwelować działanie tych szkodliwych czynników na Twoją skórę i cieszyć się pięknym wyglądem przez długi czas.

Dodaj komentarz