Jak starzeje się twarz? Czy można z tym walczyć?

Każdy marzy o tym, aby mieć przez lata piękną, zdrową i jędrną skórę. Jednak upływ czasu jest nieubłagany i procesu starzenia się twarzy nie da się zatrzymać. Można go jednak skutecznie spowolnić. Jak starzeje się twarz i jak zachować jej młody wygląd? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, czytaj dalej!

Jak starzeje się twarz?

Wiele osób proces starzenia utożsamia ze zmarszczkami pojawiającymi się na twarzy. Jednak to nie one są najważniejsze. O wieku świadczy przede wszystkim owal twarzy. Wraz z upływem czasu w strukturze kości, mięśni oraz tkanki tłuszczowej zachodzą zmiany, co wpływa na proporcje twarzy. Mowa w tym przypadku o zasadzie odwróconego trójkąta. Twarz młodej osoby ma podstawę trójkąta u góry. Potem jest odwrotnie. 

Jak starzeje się twarz? Skóra zaczyna tracić jędrność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Zlokalizowane pod nią poduszki tłuszczu przesuwają się w dół bądź ulegają degradacji. To wszystko wpływa na owal twarzy. Warto też pamiętać o zmianach w strukturze kości. Ulegają one spłyceniu i obniżeniu, co przekłada się na wygląd twarzy. 

Dlaczego twarz starzeje się szybciej niż reszta ciała?

Okazuje się, że mięśnie twarzy są przytwierdzone do tkanek inaczej niż ma to miejsce w pozostałych partiach ciała. W tym przypadku rusztowaniem dla mięśni jest nie kościec, ale skóra. Ta starzeje się z wiekiem i traci swoją jędrność. Zaczyna ulegać rozciąganiu. Podobnie jest z mięśniami. Z czasem wiele z nich ulega stałemu przykurczowi. To zjawisko odpowiedzialne jest za powstawanie kurzych łapek czy tzw. lwiej zmarszczki. 

Jak zachować młody wygląd twarzy?

Wiadomo już, jak starzeje się twarz. Jednak czy można z tym walczyć? Przede wszystkim trzeba zacząć działać od razu, gdy tylko pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Na ogół są to niewielkie zmarszczki w okolicach oczu. Na pewno trzeba skórze zapewnić odpowiednie nawilżenie, dostarczać jej elastynę oraz kolagen. Warto więc stawiać na kosmetyki wysokiej jakości, które zawierają EGF. Są to substancje występujące naturalnie w skórze, które przyspieszają syntezę kolagenu. 

Dobrze jest też pamiętać o ćwiczeniu mięśni twarzy. Pozwala to zachować jej młody wygląd na dłużej. Na skutek tego zabiegu twarz staje się lepiej ukrwiona, co przekłada się na jej większą jędrność. Coraz więcej osób praktykuje też jogę twarzy. Zajmuje ona naprawdę niewiele czasu, a dać może naprawdę bardzo dobre efekty. Trzeba jedynie być regularnym.

Dodaj komentarz