Jak stosować serum do twarzy, aby uzyskać efekt idealnej cery?

Serum do twarzy to kosmetyk, który coraz częściej jest niezbędnym elementem w codziennej pielęgnacji cery. Nie tylko ze względu na to, że dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych, skoncentrowanych w jego formule. Stanowi również doskonałą podstawę do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Bogaty skład, wyjątkowe właściwości oraz lekka, delikatna konsystencja idealnie dopasowuje się do każdego typu cery. Jak stosować serum do twarzy, aby w pełni wykorzystać jego potencjał?

Serum do twarzy – co to takiego?

Sekret wyjątkowych właściwości serum do twarzy tkwi przede wszystkim w jego składzie. Charakteryzuje się on wysokim stężeniem składników aktywnych, co w znacznym stopniu wpływa na skuteczność preparatu. Skoncentrowana receptura produktu sprawia, że serum wykazuje o wiele silniejsze działanie niż zwykły krem. Ponadto ma lekką, płynną konsystencję, która doskonale się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy. W zależności od substancji aktywnych zawartych w produkcie, a także typu cery, do jakiej jest przeznaczony, wyróżnia się jego następujące rodzaje:

– serum antyoksydacyjne;

– serum złuszczające;

– serum przeciwzmarszczkowe;

– serum normalizujące;

– serum ujędrniające i wygładzające;

– serum odżywcze,

– serum nawilżające.

Jeśli zastanawiasz się, jak często stosować serum do twarzy, pamiętaj, aby robić to regularnie. Dzięki temu w krótkim czasie uzyskasz widoczne efekty jego używania.

Jak prawidłowo stosować serum do twarzy?

Serum to doskonałe rozwiązanie, jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na uzupełnienie codziennej pielęgnacji cery, zwłaszcza latem oraz zimą. Skoncentrowana formuła nie tylko regeneruje, ale również odżywia skórę. Jednak aby uzyskać pożądany efekt, warto wiedzieć, jak należy właściwie stosować serum do twarzy. Oto cztery kroki skutecznej pielęgnacji z jego wykorzystaniem.

Krok 1. Demakijaż

Dokładne oczyszczenie twarzy z wszelkich zanieczyszczeń jest bardzo ważne przed aplikacją serum. Gwarantuje lepsze wchłanianie składników aktywnych. Aby wzmocnić działanie kosmetyku, możesz zastosować również peeling złuszczający. Dzięki niemu pozbędziesz się martwego naskórka z twarzy.

Krok 2. Tonik normalizujący

Po dokładnym oczyszczeniu cery warto dodatkowo przemyć ją tonikiem normalizującym, na przykład marki Vianek. Dzięki temu przywrócisz prawidłowy poziom pH skóry. Przygotujesz ją także odpowiednio do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Krok 3. Serum do twarzy

Jeśli zastanawiasz się, jak stosować serum do twarzy, zwróć uwagę, do jakiej cery będzie przeznaczone. Gdy Twoja skóra jest silnie przesuszona, idealnie sprawdzi się naturalne serum nawilżające Garden Roses marki Make Me Bio. Z kolei do cery trądzikowej najlepszym rozwiązaniem będzie serum normalizujące Resibo, zapobiegające nadmiernemu wydzielaniu sebum. Te i wiele innych preparatów, które dopasujesz do każdego typu skóry, znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu. Pamiętaj, że częstotliwość stosowania kosmetyku zależy od rodzaju cery. Ze względu na silnie skoncentrowane składniki, nie każde serum powinno stosować się codziennie.

Krok 4. Krem do codziennej pielęgnacji

Krem stanowi swego rodzaju bloker dla serum, który wzmacnia jego wyjątkowe właściwości. Z kolei serum umożliwia lepsze wchłanianie składników aktywnych z kremu, dzięki czemu cera jest lepiej odżywiona i nawilżona.

Pamiętaj, aby nie używać serum zamiennie z kremami do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Stosując go jednocześnie z innymi kosmetykami, potęgujesz jego działanie, uzyskując efekt idealnej, nieskazitelnej cery.

Dodaj komentarz